Gübretaş Standımızda

Tarnet

Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı Petroleum Fuar standımızı ziyaret etti. Yumaklı, yurtiçinde kendine ait iki liman, üç laboratuvar, bir Ar-Ge merkezi, beş lojistik merkez ve sekiz bölge müdürlüğü ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, yaygın satış ağı, yenilikçi vizyonu ve risklere karşı gösterdiği proaktif yaklaşımıyla  2019 yılında da yurt içi ve dışı satışlarını, pazar payını, cirosunu ve faaliyet kârlılığını yükselterek, sürdürülebilir büyüme hedeflerini” aktardı. 

GÜBRETAŞ Ar-Ge Merkezi’nin Mayıs 2018’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla Kocaeli-Yarımca’da faaliyete başladığını dile getiren İbrahim Yumaklı, 2019 yılı Ar-Ge bütçesinin 4.4 milyon lira olduğunu söyledi. 2005’ten beri sürdürdükleri ‘Türkiye Toprak Verimliliği Haritası’ projesinde elde edilen verilerden hareketle yaptıkları Ar-Ge çalışmalarıyla tarımda verimlilik ve kaliteyi artırma amaçlı yeni ürün çeşitleri geliştirdiklerini anlatan Yumaklı, “Bitkiye ve bölgeye özel gübreler ile sektörün en geniş ürün gamına sahip firması haline geldiğini vurguladı.

Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan ve 1954 yılında üretime başlayan GÜBRETAŞ, Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere 2 bin 800 satış noktasında hizmet veriyor.