Taşıt Tanıma Otomasyon Sistemi Nedir?

Araçlara ve pompa tabancalarına takılan taşıt tanıma kitleri sayesinde firma, plaka, araç kilometre, motor saati, araç sürücüsü gibi bilgiler otomatik olarak okunarak tanımlı olan yakıt cinsine göre araç ve filo limitleri sorgulanarak ikmal yapılan sistemdir.

Taşıt Tanıma Otomasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

İkmal tarihi ve saati, firma, plaka, miktar, tutar, yakıt cinsi, ikmal yapılan istasyon gibi bilgiler kayıt altına alınır ve sistemin tanımadığı hiçbir araca yakıt ikmali yapılmaz. Bu sayede filo yakıt sarfiyatında sarfiyatı bilgileri kontrol altında tutularak raporlama olanağı sağlanır.

Taşıt Tanıma Otomasyon Sistemi Avantajları Nelerdir?

Taşıt Tanıma Sistemleri yakıt sarfiyatı yüksek olan filolar için mükemmel bir çözüm ortağıdır. Sitemin kurulumu ve bakımı çok kolay olup araç ve istasyon cihazları sökülmeye karşı özel güvenlik altyapısına sahiptir.

Taşıt Tanıma Teknolojileri yakıt gideri yüksek olan kurumların önemli bir çözüm ortağıdır. Yakıt kullanım suistimallerini ortadan kaldırarak verimlilik sağlar. TKK Merkez Birliği, İştirakler ve TKK Bölge Birliklerinde kullanılan Taşıt Tanıma Otomasyon Sistemleri tek el olarak Tarnet tarafından geliştirilmektedir.