Tarım Kredi kooperatifimizin bir iştiraki olan Tarnet A.Ş., teknolojiyi 1996 yılından beri takip eden bir kurumsal hafızaya sahiptir. Bu birikimle tarım sektöründe yeni nesil yatırımlarla dijital dönüşümün öncüsü olmak en büyük hedefimizdir.

Tarımın artan stratejik onemi, inovatif tarım, tarım 4.0 ve hassas tarım uygulamaları gibi yeni trendleri beraberinde getirmiştir. Bu değişim, çiftçileri, imalatçıları, tüketicileri, mal ve ürün akışını etkilemektedir.

Yapılan araştırmalar, 2015 yılında 13,7 milyar dolar olan dünya akıllı tarım pazarının değerinin 2020 yılında, 26,8 milyar dolara yükseleceğini göstermektedir. Pazarın 5 yıl içerisinde 2 kat değerlenmesiyle, akıllı tarım uygulamaları 2030 yılına kadar, tarım sektörünü en fazla etkileyecek faktör olacaktır.

Bu açıdan teknolojik gelişmelere yön veren yeni işbirlikleri ve bütüncül bir yaklaşım içinde yapacağımız analizleri, kooperatiflerimiz ve iştiraklerimiz ile entegre ederek, çiftçilerimizin bilinçli tarım yapmasına destek olacağız. Ülkemizin ekolojik avantajlarından kaynaklanan ürün çeşitliliği ve kalitesine ekonomik anlamda katma değer kazandıracağız. Bu süreçte tarım teknolojileri ve nitelikli bilgiyle tarım ekosisteminin yenilenmesine katkı sunmak temel önceliğimizdir.